KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9737414
nr 973 7414
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Blandteknik, 2 st, Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), signerade 1967, bladets mått: 30x36 30x40
Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 10 augusti 2015
kl 18:15:22
10/8 18:10:22
10/8 18:11:38
Nils Rundgren Björnjägaren
Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren